فناوری بای پس (Bypass ) در سوئیچ شبکه چیست؟

همراهان گرامی همانطور که در جریان هستید در مورد ویژگی های  سوییچ­های HRUI توضیحاتی را قبلا بیان کردیم. از جمله ویژگی Watchdog.دراین مقاله قصد داریم فناوری بای پس ( bypass ) در سوئیچ شبکه را خدمت شما بیان کنیم.

فناوری بای پس(Bypass) در سوئیچ شبکه چیزی جز یک افزونگی در اتصال ارتباط در سوئیچ شبکه نیست.

بای پس در سوئیچ شبکه چیست؟

اول از همه ، باید بدانیم که عملکرد بای پس در سوئیچ شبکه  چیست؟ تعریف بای پسدر سوئیچ شبکه : همانطور که از اسم آن مشخص است بای پس در سوئیچ شبکه به این معناست که در صورت که در مسیر یک پورت که فایروال یا تجهیزات مختلف امنیتی وجود دارد، در صورت خرابی و قطع برق آن مسیر بای پس شود و داده های سوئیچ از مسیر دیگری که پیش بینی شده عبور می کند به طوری که دیگر از آن تجهیزات امنیتی عبور نکرده ولی جریان داده سوئیچ قطع نمی شود. به عبارتی این ارتباط می توانند بطور مستقیم و بدون عبور از سیستم تجهیزات امنیتی شبکه از طریق حالت خاص (قطع برق یا خرابی) به صورت فیزیکی به یکدیگر متصل شوند ، بنابراین بای پس سبب می شود هنگامی که دستگاه امنیتی شبکه خراب می شود، اتصال شبکه قطع نشود.

به عبارت ساده تر ، هنگامی که سوئیچ خاموش یا خراب است ، سوئیچ ها هنوز هم می توانند به طور عادی کار کنند و داده ها می توانند بدون اینکه تحت تأثیر قرار گیرند ، با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.به شکا زیر توجه کنید.

 

\"\"

انواع حالت های بای پس در سوئیچ شبکه

بای پس معمولاً مطابق با حالت کنترل یا حالت خاص تقسیم می شود که می تواند به روش های زیر تقسیم شود.

  1. تحت فشار قدرت. به این ترتیب ، معمولاً در هنگام روشن بودن دستگاه ، عملکرد بای پس( Bypass ) در سوئیچ شبکه روشن می شود. در صورت روشن بودن دستگاه ، بای پس بلافاصله در حالت خاموش تنظیم می شود.
  2. کنترل شده توسط GPIO. پس از ورود به سیستم عامل ، می توانید از GPIO برای کارکردن یک پورت خاص استفاده کنید ، تا سوئیچ بای پس(bypass) را کنترل کند.
  3. توسط Watchdogکنترل می شود. این وضعیت در واقع یک برنامه گسترده از حالت ۲ است. شما می توانید از Watchdogبرای کنترل باز و بسته شدن برنامه GPIO Bypassبرای دستیابی به کنترل وضعیت بای پس استفاده کنید. پس از استفاده از این روش ، در صورت خرابی سیستم عامل ، Watchdogمی تواند بای پس را باز کند.

انواع سوئیچ شبکه های دارای ویژگی بای پس از شرکت HRUI

در حال حاضر شرکت HRUI به طور مستقل دو مدل از سوئیچ های POE با عملکرد بای پس در سوئیچ شبکه ، یعنی HR600-AXGM-SWG20104AS-BP,  HR600-AXGM-82AS-BP ،را توسعه داده است.

\"\" \"\"

منتظر مقالات بعدی ما باشید.

همکاران ما در مجموعه زاویه دید آماده کمک به شما مشتریان است . لذا در صورت نیاز برای خرید و مشاوره با همکاران ما در تماس باشید ، یکی از اهداف مجموعه زاویه دید راهنمایی شما عزیزان برای خرید بهتر است.

 

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید