درخواست سریع محصول

CAPTCHA
لطفا صبر کنید

سه روش اتصال سوئیچ های شبکه را می دانید؟

سه روش اتصال سوئیچ های شبکه را می دانید؟

سه روش اتصال سوئیچ های شبکه را می دانید؟

یک چالش در بین شبکه کاران روش اتصال سوئیچ های شبکه  است. در این مطلب  سه روش اتصال سوئیچ های شبکه را بیان می کنیم.

چگونه چندین سوئیچ اترنت را در شبکه بهم متصل کنیم؟

به طور معمول ، در حالی که یک سوئیچ نمی تواند نیاز ما را برطرف کند. ما چندین سوئیچ اترنت را با هم ترکیب می کنیم تا نیازهای خود (تعداد پورت ، توابع خاص و غیره) را تأمین کنیم . حال سوال اینجاست، چگونه چندین سوئیچ اترنت را در شبکه متصل کنیم؟

به طور کلی ، سه فناوری  اصلی برای اثصال سوئیچ ها وجود دارد: cascade سوئیچ  ، stack سوئیچ و cluster سوئیچ. هدف این مقاله شرح این سه فناوری و بهترین راه در میان آنها در اتصال سوئیچ ها  است.

۱:  روش اتصال سوئیچ اترنت Switch Cascade 

Switch Cascade یک روش سنتی برای اتصال چندین سوئیچ اترنت است که با روش های مختلفی شامل توپولوژی های مختلف شبکه ارائه می شود. با اتصال بیش از یک سوئیچ به هم ، کاربران می توانند چندین پورت داشته باشند که هر یک از سوئیچ ها را به هم متصل می کند ، همه آنها می توانند به طور مستقل در گروه پیکربندی و مدیریت شوند. در میان شبکه Switch Cascade ، توپولوژی daisy chain و توپولوژی star ، دو روش معمول هستند.

انواع روش اتصال سوئیچ اترنت Switch Cascade 

  • توپولوژی daisy chain
  • توپولوژی star

 

توپولوژی daisy chain

دو روش اتصال سوئیچ اترنت Switch Cascade با توپولوژی daisy chain

  • Daisy Chain Switches One by One (بصورت خطی و یک به یک)

   نکته:

این روش ساده ترین راه برای اضافه کردن سوئیچ های بیشتر در یک شبکه است. ساختار سوئیچ های شبکه زنجیره ای خطی را در شکل زیر می بینید.(جایی که کلیدهای دو سر متصل نیستند .)

روش اتصال سوئیچ ها با روش Cascade و توپولوژی خطی

روش اتصال سوئیچ ها با روش Cascade و توپولوژی خطی

 

 

  • daisy chain switches via ring topology( بصورت حلقه ای)

روش اتصال سوئیچ ها با روش Cascade و توپولوژی حلقه

روش اتصال سوئیچ ها با روش Cascade و توپولوژی حلقه

 کدام دو روش اتصال سوئیچ اترنت Switch Cascade با توپولوژی daisy chain بهتر است؟

برای بیش از سه سوئیچ اترنت ، یک توپولوژی خطی درست نیست . زیرا هیچ حلقه ای وجود ندارد. به دلیل نداشتن افزونگی ، اشکالاتی در خرابی سوئیچ دارد. در توپولوژی خطی ، داده ها باید از یک سوئیچ به کلید دیگر در یک جهت منتقل شوند. به محض خرابی یک سوئیچ شبکه ، بقیه ارتباطات قطع خواهند شد. به طور کلی در روش خطی انعطاف کمتری است. شبیه به مدارهای سری الکتریکی ، که در آن یک وقفه بر روی سایر موارد متصل تأثیر می گذارد.

نکته:

برای بیش از سه سوئیچ ، توپولوژی حلقه بهتر است. این توپولوژی  امکان را برای انتقال دو طرفه فراهم می کند که داده ها در هر دو جهت ارسال می شوند. اگر حلقه در یک پیوند خاص شکسته شود ، می توان انتقال را از طریق مسیر معکوس ارسال کرد ، بنابراین اطمینان حاصل می شود که در صورت خرابی تنها همان مسیر قطع می شود و همه سوئیچ ها همیشه به هم متصل هستند. با این حال ، در توپولوژی حلقه دوری از  طوفان های پخش شده و ازدحام شبکه  اجتناب ناپذیر است. بنابراین بهتر است مطمئن شوید که سوئیچ شبکه شما از STP (Spanning Tree Protocol) پشتیبانی می کند .

توپولوژی star

همانطور که در بالا گفته شد  Star Topology  نیز یکی از روش های Switch Cascade می باشد. در این همه سوییچ های را به یک سوییچ هسته پیوند می دهیم. مانند شکل زیر:

توپولوژی star در اتصال سوئیچ

توپولوژی star در روش اتصال سوئیچ های شبکه

نکته:

هنگام اتصال سوئیچ های گیگابیتی از طریق توپولوژی ستاره ، یک سوئیچ قدرتمند (مانند سوئیچ ۴۰G) اغلب به عنوان هسته عمل می کند. سپس به سوئیچ های دسترسی متصل می شود (مانند سوئیچ های ۱۰G). در این سناریو ، هیچ حلقه ای رخ نمی دهد .

 

۲:  روش اتصال سوئیچ ،  stack سوئیچ

Switch stack به این منظور است که چندین سوئیچ را با هم ترکیب می کند تا بتواند با هدف تأمین هرچه بیشتر پورت ، با هم کار کنند. چندین سوئیچ روی هم قرار می گیرند تا یک واحد پشته را تشکیل دهند. و هنگام چیدن سوئیچ های متعدد با هم ، تراکم پورت واحد پشته مجموع درگاه های ترکیبی است که اتصال شبکه را بسیار افزایش می دهد.

نکته:

معمولاً سوئیچ ها می توانند تا ۶ سوئیچ روی هم را پشتیبانی کنند.

روش اتصال سوئیچ ،  stack سوئیچ

روش اتصال سوئیچ های شبکه ،  stack سوئیچ

 

 

۳:  روش اتصال سوئیچ ،cluster سوئیچ

Cluster سوئیچ، چندین سوئیچ به هم پیوسته را به عنوان یک دستگاه منطقی مدیریت می کند. شکل زیر

 

روش اتصال سوئیچ ،cluster سوئیچ

روش اتصال سوئیچ های شبکه ،cluster سوئیچ

 

منبع این مطلب این سایت است. در ادامه در مورد مقایسه این سه روش با هم به صحبت می نشتیم.

اگر مشکل شما،انتخاب روش اتصال سوئیچ های شبکه است.

 

مجموعه زاویه دید اصفهان ، آماده کمک در خرید ونصب سیستم های نظارتی است.

ارتباط با ما

گروه زاویه دید اصفهان فروش کالا با ضمانت و گواهی اصالت کالا را نیز به عهده دارد. جهت انتخاب بهترین کابل سیستم دوربین مدار بسته  با ما تماس بگیرید .

 

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت