راهنمای خرید بهترین دوربین مداربسته

مولفه های خرید بهترین دوربین مداربسته چیست؟

در جوامع مدرن و صنعتی کنونی به نسبت پیشرفت های صنعتی و نیروی کار تولیدی، انسان ها با مشکلات بی شماری روبه رو می شوند و سعی در رفع و کنترل آن را دارند.یکی از این مشکلات، موضوع امنیت و نظم می باشد که به مراتب مهم و قابل تامل می باشد.در این مواقع ، تکنولوژی الکترونیک (دوربین مداربسته) و نظیر آن به کمک ما انسان ها می آید که راه حل های مناسبی برای این قبیل مشکل ها پیدا کنیم.

در این مقاله نگاهی گذرا به معایب و مزایای استفاده از دوربین مداربسته توسط کاربران می پردازیم و می خواهیم بدانیم که در کجاها باید از دوربین مداربسته استفاده نمود و راهنمای خرید بهترین دوربین مداربسته چیست؟

در جوامع صنعتی و پیشرفته اروپایی دلیل استفاده از دوربین مداربسته را اینگونه بیان می کنند : که ما می خواهیم شهروندان یا یک فرد خاص برای انجام عملی دو بار فکر کنند !!! یک بار هنگامی که تصمیم به انجام یک جرم می گیرند و یک بار زمانی که به محل مراجعه می کنند و دوربین های مداربسته و امنیتی را می بینند که باعث شود فرد از این کار صرف نظر کند و این دلیل پایین آمدن جرائم در جوامع می شود که به اصطلاح می گوییم ، دوربین مداربسته به تنهایی یک بار روانی بر روی شخص ایجاد می کند که خود آن باعث می شود که فرد دست از ارتکاب جرم بکشد.

برای تامین امنیت مکان خود ( مانند منزل – محل کار- کارخانه یا … ) باید به یکسری از  مولفه ها حتما توجه کرد:

 

 

 

۱-مکان مورد نظر ما به چه نوع امکاناتی نیاز دارد( دوربین مداربسته،دزدگیر اماکن،گیت ها و یا غیره)

این نکته قابل ذکر است که هر مکانی دوربین مداربسته نیاز ندارد، و بیشترین کاربرد دوربین مداربسته بحث نظارت می باشد نه صرفا امنیت.به طور مثال یک فروشگاه لباس بیشتر به گیت های فروشگاهی نیاز دارد تا دوربین مداربسته و یک منزل بیشتر به دزدگیر اماکن نیاز دارد تا به دوربین مداربسته.

 

 

 

۲- به چه نوع دوربین مداربسته ای نیاز داریم

اگر به این نتیجه رسیده ایم که باید مکان خود را به دوربین مداربسته تجهیز کرد باید این موضوع را بررسی کرد که به چه نوع دوربین مداربسته ای نیاز داریم . دوربین مداربسته تحت شبکه و یا دوربین مداربسته آنالوگ (AHD) .در بررسی ها باید به این نکته توجه کرد که :

 

 

  • مکان مورد نظر ما به چند درصد دقت در دوربین مداربسته نیاز دارد.اگر مکان شما یک فضای کوچک باشد شما می توانید از دوربین مداربسته AHD  با کیفیت مناسب استفاده کنید ولی اگر فضای شما وسیع می باشد و شما به نظارت خیلی دقیقی نیاز دارید شما می توانید از دوربین های مداربسته تحت شبکه استفاده کنید.

 

\"\" \"\"

 

 

 

۳- جانمایی دوربین های مداربسته چگونه انجام شود

یکی از مهمترین ارکان تجهیز یک پروژه به دوربین مداربسته، بحث جانمایی دوربین ها  به حساب می آید. به طور مثال محل نصب دوربین مداربسته را باید به گونه ای طراحی کنیم که بهترین تصویربرداری و بیشترین استفاده را از آن به عمل آوریم.

 

  •  نصب مکان دوربین مداربسته با توجه به سنجش نور محیط ،یکی دیگر از موضوعاتی است که باید شما به آن توجه داشته باشید.

 

  • ارتفاع نصب دوربین مداربسته نیز نقش بسیار مهمی در پوشش محیطی برای شی ایجاد می کند .

 

  •  و نیز پوشش دادن دوربین های مداربسته توسط یکدیگر.

 

 

 

۴-سیم کشی و لوله کشی مناسب برای پروژه کدام است

برای اجرای پروژه دوربین مداربسته به این نکته بسیار اهمیت دهید ،که نوع سیم کشی و لوله کشی به گونه ای استاندارد باشد. یعنی در فضاهای بیرونی از لوله های فلزی استفاده کنیم و در فضای داخلی از داکت های پلاستیکی. برای اتصالات نیز از جعبه های مناسب استفاده کنیم . تا حد امکان نیز این لوله ها و جعبه ها عایقی باشند و همچنین در دسترس عموم قرار نگیرند .

 

 

 

۵-از چه نوع دوربین مداربسته ای باید استفاده کرد

به طور کلی این نکته بسیار اهمیت دارد که شما از چه نوع دوربین مداربسته ای با چه قابلیتی در کجای پروژه استفاده می کنید.دوربین پلاک خان را در کجا ، دوربین لنز باز را در  کجا . دوربین با قابلیت WDR را در کجا و در نهایت دوربین مداربسته دام و یا دوربین مداربسته بولت را در کجای پروژه خود می توانید استفاده کنید.

 

 

 

در پایان این مقاله  به این نتیجه می رسیم که در ابتدا باید نیازهای خود را شناسایی کنیم ، امنیت محیط را در نظر بگیریم و سپس با توجه به نیاز خود ( دزدگیر اماکن و یا دوربین مداربسته) شروع به اجرای پروژه کنیم. سپس تمامی قابلیت های دوربین را دانسته و هرکدام را درجای خود استفاده کنیم.که توصیه می شود برای تامین امنیت مکان خود تا حد امکان از یک تیم متخصص که در قالب فروشگاه یا شرکت فعالیت می کنند و دارای مجوز از نهادها و ارگان های ذی صلاح هستند استفاده کنید.

 

 

1 دیدگاه دربارهٔ «راهنمای خرید بهترین دوربین مداربسته»

  1. بازتاب: اهمیت دوربین مدار بسته در تجارت - زاویه دید

دیدگاه‌ خود را بنویسید