تکنولوژی starlight دوربین مداربسته

تکنولوژی Starlight چیست و چه کاربردی دارد ؟

تکنولوژی  Starlight : یک تکنولوژی با نور پشت زمینه است که در سنسورهای تصویر Cmos برای تصویربرداری در دوربین های مداربسته استفاده می شود.این دوربین مداربسته دارای حساسیت ۲۰۰۰ میلی ولت بر هر میکرومتر است.

این دوربین مداربسته با تصویربرداری رنگی ،هنگام تصویربرداری با منبع نور ۷۰۶۰d/m2 و f5.6 ، در واقع معادل انباشت یک ثانیه می باشد.

این دوربین مداربسته کیفیت تصویر بالایی را در میزان حداقل نور ، نزدیک مادون قرمز به شما نمایش می دهد.

شایان ذکر است این تکنولوژی در دوربین مداربسته مختص به شرکت SONY  می باشد و سنسورهای تصویربرداری دوربین مداربسته سونی با ارائه عملکرد با حساسیت بالا برای فیلمبرداری در شب این نیاز را برآورده می کند.

* این طراحی بهینه در دوربین مداربسته علاوه بر ساختار روشنائی شب ،عملکرد حساسیت را از محدوده نور مرئی افزایش داده است که شامل محدوده نزدیک مادون قرمز در پشتیبانی از فیلمبرداری در شب می باشد.

\"تکنولوژی 

 

Starlight : پردازنده تصویر با نور پس زمینه

برخلاف پردازنده های تصویر از نوع قدیمی ، در این نوع پردازشگرها ، تصویر از قسمت پشت دریافت می شود که هیچ مانعی در دیافراگم دوربین مداربسته وجود ندارد و نور مستقیما درفوتو دیود جمع می شود.

لازم به ذکر است که این نوع پردازنده ها نیاز به تکنولوژی با دیافراگم باز دارد که در حداقل نور، تصویر برداری کند.

low lux /0001

\"تکنولوژی

مزایای این نوع دوربین مداربسته

  • استفاده در محیط های خاص ( کم نور)
    به شما این امکان را می دهد که تصویربرداری مطلوبی از محیط داشته باشید
  • صرفه جویی در مصرف برق :
    در پردازشگرهای قبلی در دوربین مداربسته معمولی که در محیط کم نور استفاده می شد تصویربرداری متکی به نور مادون قرمز بود که در طول ۱۲ ساعت شب مقداری مصرف انرژی ( برق) زیادی داشت.ولی در دوربین های استارلایت شما از نور مادون قرمز استفاده نمی کنید و این باعث کاهش مصرف انرژی می شود .
  • تصویربرداری رنگی از محیط :
    برخلاف دوربین های مداربسته قبلی و مرسوم  که در شب تصویر سیاه و سفید نمایش میداد ، در این نوع دوربین مداربسته (starlight) تصویر از نوع رنگی می باشد.

 

معایب دوربین های با فناوری starlight :

اگر بخواهیم در مورد معایب این نوع دوربین مداربسته توضیح دهیم فقط می توانیم به هزینه زیاد تهیه دوربین اشاره کنیم .

دیدگاه‌ خود را بنویسید