تفاوت وضوح بین۱۰۸۰P و ۱۰۸۰N در NVR و DVR های اس ویژن چیست ؟

 یک اصطلاح خیلی خیلی رایج که باید همیشه در نظر گرفت و شاید از تاثیرگذارترین اصطلاحات و یا پارامترهای کیفیت در دوربین مداربسته می باشد همان اصطلاح ۱۰۸۰P و۱۰۸۰N می باشد.

هنگامی که برای تجهیز کردن مکان مورد نظرمان به دوربین مداربسته به بازار مراجعه می کنیم با اصطلاحات بسیار زیادی روبرو می شویم که یا از قدرت درک ما خارج است و یا آن قدر زیاد است که ما به هیچ وجه مفهوم آنها را نمی فهمیم . در این یادداشت به مفهوم  ۱۰۸۰P  و ۱۰۸۰N می پردازیم.

به راحتی تفاوت ۱۰۸۰P و ۱۰۸۰N  را دریابید

به عبارت خیلی ساده می توان اینگونه شرح داد:  ۱۰۸۰N از ۹۶۰ بالاتر بوده اما از ۱۰۸۰P پایین تر است.

\"\"

 

برای درک ساده تر این موضوع ابتدا ما باید فرمت یا همان رزولوشن (رزولیشن) تصویر که برگرفته از تعداد پیکسل های تصویر مانیتور می باشد را بدانیم . به عبارت دیگر این پیکسل ها یا ابعاد هستند که تصویر را تشکیل می دهند. و باید خاطر نشان کرد که در صفحه های تخت این تعداد پیکسل ها (نقطه ها) هستند که اهمیت دارند و نه ابعاد تصویر .  بطور مثال ۸KUHD یا ۱۰۸۰P و یا ۷۲۰P.

یک تصویر یا یک ویدئو از اصطلاح RATIO) 16:9) استفاده می کند. یک نکته خیلی مهم که باید بدانیم این است که وقتی از اصطلاح HD یا ۱۰۸۰P صحبت می کنیم منظورمان همان قسمت عمودی تصویر می باشد.
حالا با نظر گرفتن عدد بالا ۱۶:۹ می توان ابعاد را محاسبه کرد. اینگونه که اگر ما ۱۰۸۰را تقسیم در ۹ کنیم عدد ۱۲۰ به دست می آید. سپس عدد ۱۲۰ را در ۱۶ ضرب کنید تا عدد افقی پیدا شود.

به همین سادگی :۱۹۲۰*۱۰۸۰

 

 

تعریف اصطلاحات  ۱۰۸۰P *1080N

N یا P پسوندی می باشد که رزولوشن(وضوح تصویر) برای معرفی از آن استفاده می کنند.P یک اسکن هوشمند است. مرتب کردن ردیف های افقی پیکسل در هر ردیف بطور منظم.
مزایای استفاده از آن در سرعت نرخ داده ها می باشد. به عبارت دیگر باعث جلوگیری از محوی یا پراکندگی در حرکت اشیاء در تصویر می گردد.

و اما ۱۰۸۰N را اینگونه شرح می دهیم:
هزار و هشتاد (۱۰۸۰) اندازه عرض تصویر ولی با این تفاوت که در ارتفاع همانند ۱۰۸۰P که ارتفاع تصویر ۱۹۲۰ می باشد نیست ، و فقط ۹۶۰ می باشد.
به نوعی دیگر ، تغییر ابعاد تصویر ضمن حفظ عدد۱۰۸۰ تصویر ۱۰۸۰P را برای نمایش با تغییر ابعاد نمایش می دهد. به اصطلاح ما همان ۱/۳ مگاپیکسل و نرخ ریت RATIO) 9:8) و  همان ضرب و تقسیم بالا.

 

N مخفف کلمه (NATIV) می باشد همان بومی اگر ما پیشرفت را بعنوان فشردگی حاد همین تعریف را در تصویر در نظر بگیرید.
بطور کلی درتعریف ۱۰۸۰P می توان رزولوشن (رزولیشن) ۱۹۲۰ در خط افق در ۱۰۸۰ در خط عمود باشد ولی در ۱۰۸۰N جای این ابعاد تغییر می کند درست است که عدد ۱۰۸۰ را از دست نمی دهد ولی این بعد در افق می آید و ۹۶۰ در خط عمود.

 

\"\"

تفاوت معنایی ۱۰۸۰P و ۱۰۸۰N به زبان ساده

معرفی DVR های اس ویژن

در سری جدید دی وی آر های اس ویژن این نکته به خوبی لحاظ شده است. اگرچه تفاوت قیمت زیادی با یکدیگر دارد ولی به کاربر اجازه می دهد که هر کدام از محصولات را فراخور نیاز خود تهیه کند.
متاسفانه شاهد آن هستیم که در بعضی از شرکت های زیربط دستگاه های با کیفیت ۱۰۸۰N را به جای ۱۰۸۰P به مشتری عرضه می کنند. فقط با این تعریف که دوربین ۴ مگاپیکسل را میتواند نمایش دهد.
در سری جدید DVR های اقتصادی (بی کیفیت) که در بازار مشاهده می شود ما می توانیم بطور کامل این توافق را احساس کنیم اگرچه دستگاه ها، دوربین های ۴مگاپیکسل را پشتیبانی می کند ولی این همان ابعاد ۱۰۸۰*۹۲۰ یا همان ۱/۳ مگاپیکسل است.

 

 

سری DVR های ۲۳ و DVR های ۲۵ اس ویژن

در لیست قیمت محصولات اس ویژن ما شاهد محصولات متنوع هستیم ، خصوصا در بحث DVR های سری ۲۳ که همان ۱۰۸۰N می باشد و DVR های سری ۲۵ که همان ۱۰۸۰P و هر کدام به تناسب کیفیتی که ارائه می دهد قیمت گذاری شده است.

\"یک

 

 

برای خرید این محصولات می توانید با شرکت زاویه دید اصفهان – واحد فروش ( ۳۲۳۳۹۱۶۷-۰۳۱) تماس حاصل نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید