تجهیز ارتش استرالیا به نانو پهپاد فلیر PD-100 BLACK HORNET PRS

تجهیز ارتش استرالیا به نانو پهپاد فلیر PD-100 BLACK HORNET PRS

کمپانی آمریکایی FLIR قراردادی به ارزش ۶ میلیون دلار با ارتش استرالیا منعقد کرده که بر اساس آن ۵۰۰۰ نانو پهپاد PD-100 PRS تحویل نظامیان این کشور خواهد شد

نانو پهپاد Black Hornet Private Reconnaissance Programs (PRS)  کوچک‌ترین پهپاد تصویربردار عملیاتی دنیاست که به دوربین عکسبرداری و فیلمبرداری (به وزن ۱۸ گرم!) و GPS داخلی مجهز بوده و با مداومت پروازی ۲۵ دقیقه‌ای، می‌تواند تصاویر مواضع دشمن و همچنین موقعیت دقیق آنها را در اختیار نیروهای خودی قرار دهد.این پهپادِ مینیاتوری بسیار توانمند است و تا ۱.۶ کیلومتر ارتباط خود را بصورت بیسیم حفظ می‌کند. این میزان شعاع عملیاتی، از این پرنده‌ی ریزنقش سلاحی مخوف ساخته که می‌تواند نقش مهمی در موفقیت نیروهای نظامی و امنیتی در عملیات‌های نظامی، نبردهای چریکی و همچنین حملات تروریستی ایفا کند.

Jim Cannon مدیرعامل فلیر سیستمز در این‌باره می‌گوید:

فلیر از اینکه محصولش توسط ارتش استرالیا برای دستیابی به نقاط غیر قابل دسترس انتخاب شده، خوشحال است. این قرارداد باعث خواهد شد PD-100 BLACK HORNET PRS مورد توجه سایر ارتش‌ها و نیروهای نظامی دنیا قرار گیرد.

به گفته‌ی فلیر تمامی این ۵۰۰۰ نانو پهپاد در اسلو نروژ تولید و از ابتدای سال ۲۰۱۸ طی مدت ۱۲ ماه در اختیار ارتش استرالیا قرار خواهند گرفت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید