درخواست سریع محصول

CAPTCHA
لطفا صبر کنید

بهترین روش اتصال چندین سوئیچ اترنت

بهترین روش برای اتصال چندین سوئیچ اترنت کدام است؟

بهترین روش اتصال چندین سوئیچ اترنت

در مقاله قبلی در مورد سه  روش اتصال سوئیچ ها صحبت کردیم. د ر این مقاله قصد داریم این روش ها را با هم مقایسه کرده و بهترین روش اتصال چندین سوئیچ  را بیان کنیم. برای اینکه متوجه شویم کدام روش بهترینه؟ ابتدا باید تفاوت های آنها را بدانید.

بهترین روش اتصال چندین سوئیچ

بهترین روش اتصال چندین سوئیچ

سه روش اتصال سوئیچ ها

  • Switch Cascading
  • Switch Stacking
  • Switch Clustering

روش اتصال سوئیچ witchS Cascading

روش اتصال سوئیچ Cascade یا Cascading راهی برای اتصال سوئیچ ها در یک طرح پی در پی است.در این تکنیک ، داده ها از یک سوئیچ به کلید دیگر منتقل می شوند تا زمانی که به مکان یا سوئیچ مورد نظر برسند.

 در زیر دو نوع توپولوژی که با استفاده از این روش وجود دارد بیان شده :
  • توپولوژی Daisy Chain :  

 در توپولوژی زنجیره Daisy ، سوئیچ ها به صورت سری به یکدیگر متصل می شوند. با این حال ، کلیدهای هر دو انتهای انتهایی به هم متصل نیستند. این بدان معنی است که ، برای انتقال داده ها از یک انتهای انتهایی به انتهای دیگر ، داده ها باید توسط همه سوئیچ های میانی یکی پس از دیگری منتقل شوند. بعلاوه ، همان زنجیره می تواند در یک توپولوژی حلقه حلقه شود ، که امکان اتصال مستقیم بین اولین و آخرین سوئیچ در شبکه را فراهم می کند.
روش اتصال سوئیچ ها با روش Cascade و توپولوژی حلقه

روش اتصال سوئیچ ها با روش Cascade و توپولوژی حلقه

  • توپولوژی Star :  

 در توپولوژی ستاره ، یک کلید اصلی وجود دارد که کلیدهای دیگر به آن متصل می شوند. بنابراین ، سوئیچ هسته ای به یک واسطه مشترک برای انتقال بین هر دو سوئیچ تبدیل می شود. در این توپولوژی ، انتقال همزمان داده از سوئیچ هسته ای به تمام سوئیچ های دیگر شبکه امکان پذیر است. با این حال ، برای سایر سوئیچ ها ، انتقال مستقیم ممکن نیست. داده های منتقل شده از یک سوئیچ به کلید اصلی می رود . از آن جا به گره مقصد که سوئیچ گیرنده است؛ ارسال می شود.
توپولوژی star در اتصال سوئیچ

توپولوژی star در اتصال سوئیچ

روش اتصال سوئیچ Switch Stacking

stacking یک تکنیک پیشرفته برای اتصال سوئیچ های اترنت است. هنگامی که تعداد بیشتری از سوئیچ های اترنت به هم متصل می شوند؛ توپولوژی زنجیره Daisy کافی نیست.
روش اتصال سوئیچ ،  stack سوئیچ

روش اتصال سوئیچ ،  stack سوئیچ

نکته مهم:

 روش stacking برای اتصال تعداد زیاد سوئیچ اترنت به عنوان بهترین روش اتصال چندین سوئیچ، استفاده می شود. این تکنیک امکان اتصال حداکثر ۲۴ سوئیچ اترنت را فراهم می کند.

مزایای روش اتصال سوئیچ Switch Stacking

  •  برای بالا بردن کارایی شبکه اترنت با سوئیچ زیاد، استفاده می شود.
  •  مقیاس پذیری بالاتری دارد.
  • تعمیر و نگهداری آسان سوئیچ ها را ارائه می دهد. زیرا هیچ حلقه ای از اتصالات گلوگاه را شامل نمی شود. در این تکنیک ، همه سوئیچ های stack  شده با هم به عنوان یک سوئیچ فعال و تنها کار می کنند.

روش اتصال سوئیچ Switch Clustering

Switch Clustering روشی است که در آن می توان حداکثر ۱۶ سوئیچ را از طریق یک آدرس IP متصل و مدیریت کرد. در این تکنیک تعداد زیادی سوئیچ اترنت بصورت خوشه ای بهم پیوسته و توسط یک سوئیچ اداری کنترل می شوند. سوییچ اداری به سوییچ فرمان نیز معروف است. این سوئیچ به انتقال و انتقال داده ها از یک سوئیچ به سوئیچ دیگر در شبکه خوشه ای (Clustering) دستور می دهد. صرف نظر از محل قرارگیری سوئیچ ها ، می توان از این روش برای اتصال سوئیچ ها از طریق اترنت استفاده کرد.

روش اتصال سوئیچ ،cluster سوئیچ

روش اتصال سوئیچ ،cluster سوئیچ

مزایای روش اتصال سوئیچ Switch Clustering

  •  به دلیل ترتیب سوئیچ فرمان آماده به کار ، امنیت بیشتری ارائه می دهد.
  • اگر سوئیچ فرمان اصلی خراب شود؛سوئیچ فرمان آماده به کار شارژ را می گیرد و از قطع شدن اطلاعات جلوگیری می شود.

 

بهترین روش اتصال چندین سوئیچ

بهترین روش اتصال چندین سوئیچ

بهترین روش اتصال چندین سوئیچ

 

این سه تکنیک محبوب برای اتصال چندین سوئیچ اترنت است. انتخاب روش به نیاز برنامه بستگی دارد. به طور کلی ، برای شبکه های ساده اترنت ، روش cascading ترجیح داده می شود. با این حال ، Clustering یاStacking برای شبکه های پیچیده ممکن است اتخاذ شود.

تذکر مهم

با وجود استفاده از این تکنیک های شبکه ، اگر از سوئیچ های اترنت با کیفیت بالا استفاده نشود ، ممکن است شبکه از کار بیفتد. بنابراین ، شما باید سوئیچ های اترنت با کیفیت را از تامین کنندگان برجسته ای مانند شرکت معتبر HRUI خریداری کنید. این شرکت در زمینه شبکه های ارتباطی با کیفیت برتر فعالیت می کند. سوئیچ های اترنت یکی از محصولات پر تقاضای آنهاست.
این برند معتبر با دو سال گارنتی تعویض نمایندگی در ایران دارد مجموعه زاویه دید نماینده معتبر سوئیچ های HRUI در ایران می باشد.
آرم برند سوئیچ شبکه معتبر

برند سوئیچ شبکه معتبر

 

اگر مشکل شما،انتخاب بهترین روش اتصال چندین سوئیچ شبکه است.

 

مجموعه زاویه دید اصفهان ، آماده کمک در خرید ونصب سیستم های نظارتی و انتخاب بهترین روش اتصال چندین سوئیچ است.

ارتباط با ما

گروه زاویه دید اصفهان فروش کالا با ضمانت و گواهی اصالت کالا را نیز به عهده دارد. جهت انتخاب بهترین کابل سیستم دوربین مدار بسته  با ما تماس بگیرید . نمونه پروژه های لنجام شده توسط مجموعه زاویه دید

 

منبع این مطلب این سایت است.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت