انتخاب بهترین کابل برای سیستم دوربین مدار بسته و سیستم نظارت تصویری

 بهترین کابل برای سیستم دوربین مدار بسته و سیستم نظارت تصویری چیست؟

 

شما برای انتخاب بهترین کابل برای سیستم دوربین مدار بسته و سیستم نظارت تصویری میتوانید به نکات زیر توجه کنید:

انواع کابل در نصب دوربین مداربسته

در نصب دوربین های مداربسته دو نوع اصلی کابل وجود دارد:

 • کابل کواکسیال
 • کابل شبکه

نکته:

هنگام برنامه ریزی برای نصب سیستم نظارت تصویری جدید ، مهم است که درک کنید کدام یک از انواع دوربین های نظارتی با هر نوع کابل سازگار است.

کابل کواکسیال

کابل کواکسیال یک راه حل \”دو سیم\” با امکان انتقال آسان فیلم و دوربین  را فراهم می کند. یک سیم رسانا برای ارسال سیگنال ویدئویی از کانکتور BNC دوربین وجود دارد . یک سیم برق برای ارسال برق به دوربین از منبع تغذیه واقع در نزدیکی ضبط کننده DVR وجود دارد.

چه نوع دوربین های مداربسته ای از کابل  کواکسیال استفاده می کنند؟

کابل کشی کواکسیال  از دو نوع دوربین مداربسته زیر پشتیبانی می کند. هر دو نوع دوربین زیر از کانکتور BNC برای ارسال سیگنال ویدئویی استفاده می کنند.

 • دوربین های مداربسته آنالوگ – دوربین های مداربسته قدیمی که سیگنال(CVBS) دوربین آنالوگ ارسال می کنند.
 • دوربین های مداربسته HD – دوربین های HD نسل جدید که از طریق کابل کواکس سیگنال ویدئویی ۱۰۸۰P یا بهتر ارسال می کنند. این دوربین ها به کابل کواکسیال  RG59U ، واقعی نیاز دارند.

نکته:

دوربین های مداربسته HD over coax به کابل کشی RG59U واقعی احتیاج دارند ، که معمولاً بصورت رول یا قرقره در دسترس است. همانطور که در زیر توضیح می دهیم ، این نوع کابل ها به فیش BNC نیاز دارد.

چند نوع کابل کواکسیال  وجود دارد؟

از لحاظ ضخامت کابل های کواکسیال مختلف موچود هست مانند شکل زیر:

\"انواع

دو نوع اصلی کابل کشی دوربین مداربسته  وجود دارد:

 • کابل پیش ساخته همراه با اتصالات انتهایی و طول های مختلف ساخته می شود.
 • کابل  کواکسیال که از نوع رول یا قرقره است. این نوع کابل کشی از کیفیت بالاتری برخوردار است و به هیچ وجه از قبل رابط متصل نمی شود. بنابراین لازم است کاربر انتهای آن را ببندد و می تواند به هر طولی بریده شود.

  ۱- کابل کشی کواکسیال پیش ساخته

  کابل پیش ساخته یک گزینه آسان تر و ارزان تر برای خرید و نصب سیم RG59U است. این کابل از قبل خاتمه یافته و نصب  را ساده می کند. سیم بدون محافظ و نازک تر از کابل کواکس ۲۰awg RG59U استاندارد  است. مانند شکل زیر

\""<yoastmark\"

محدودیت ها و معایب کابل کشی پیش ساخته:

 • هنگامی که برای بیش از ۱۵۰ فوت استفاده می شود ، نازکی می تواند منجر به شبح سازی و سایر مصنوعات ویدیویی شود.
 • بیش از ۱۵۰ فوت نیز ممکن است نتواند جریان الکتریکی مناسبی را برای دوربین های مادون قرمز ارسال کند. این منجر به اثرات سکته مغزی یا کاهش عملکرد دید در شب مادون قرمز می شود.

نکته مهم:

دوربین های PTZ و سایر دوربین های مداربسته که به برق ۲۴ ولت متناوب نیاز دارند ، نمی توانند از سیم کشی پیش ساخته استفاده کنند.

سیم برق کواکسیال پیش ساخته برای ۲۴ ولت متناوب (AC) درجه بندی نشده است و استفاده از کابل با دوربین های تأیید نشده می تواند خطرناک باشد.

نکته مهم دیگر :

 کابل کشی های پیش ساخته خریداری شده قبل از ۲۰۱۴ غیر HD است و فقط می تواند از دوربین های آنالوگ استاندارد با وضوح استاندارد تا ۹۶۰H پشتیبانی کند.

کابل کواکسیال HD جدیدتر می تواند رزولوشن های ۴MP را کنترل کند.

این بدان معناست که اگر از دوربین های ۴K HDCVI استفاده می کنید ، نمی توانید از کابل  پیش ساخته (premade )استفاده کنید.

 

          ۲- کابل کشی کواکسیال از رول

کواکسیال رولی در تاسیسات حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد.برای دوربین های مداربسته HD با رزولوشن ۴K یا بالاتر استفاده این نوع کابل کواکسیال ضرورت دارد.این کابل بصورت رول یا قرقره ۵۰۰ فوت یا ۱۰۰۰ فوت است. مانند شکل زیر

\"کابل

 

نکته:

RG59 کواکسیال رولی بهترین کابلی است که می توانید برای ضدآب بودن سیستم خود خریداری کنید. هادی ویدئو در مقایسه با کابل کشی قبل ازسیم ضخیم تر است.

نکته مهم:

این نوع کابل از انتقال فیلم با سیگنالهای HDCVI تا ۱۶۰۰ فوت و برای آنالوگ ۸۰۰ فوت پشتیبانی می کند. 

 

مزایای استفاده از کابل کواکسیال رولی

 1. طول کابل را می توان برای هر بار اجرا سفارشی کرد.

 2. آینده یک سیستم دوربین امنیتی را اثبات می کند.

 3. امکان تفکیک پذیری گسترده تا ۴K را می دهد.

 4. مقاوم در برابر آب و هوا در فضای باز

  \"مزایای

کابل شبکه Cat5e یا Cat6

 

\"کابل

چه نوع دوربین هایی از کابل کشی شبکه یا اترنت استفاده می کنند؟

دوربین های مداربسته که نیاز به کابل شبکه دارند عبارتند از:

 • کابل کشی شبکه در درجه اول برای دوربین های IP استفاده می شود.

 • دوربین های IP PoE به کابل کشی اترنت نیاز دارند.

 

\"دوربین

نکته:

 استفاده از تجهیزات PoE مانند سوئیچ PoE و PoE NVR  تأمین برق فردی دوربین ها را ساده می کند.شما می توانید با استفاده از آداپتور برق ۱۲ ولت DC ، برق خارجی را به دوربین IP تأمین کنید.

نکته مهم:

اگر یک دوربین PoE از قبل از طریق PoE تغذیه می شود ، به برق خارجی وصل نکنید.

 

آیا می توان از کابل شبکه با دوربین های BNC استفاده کرد؟

پاسخ این سوال مثبت است.  به این صورت است که می توان از کابل CAT5e یا CAT6 برای ارسال سیگنال های ویدئویی برای دوربین های BNC با استفاده از Video Baluns به عنوان آداپتور استفاده کرد. هنگامی که با یک جفت Baluns استفاده می شود ، می توان کابل شبکه را به جای کابل کواکسیال RG59U نصب کرد.

 

\"شکل

نکته:

نیاز است که با برداشتن لایه بیرونی سیمها در هر انتها ، سیم های سیم جدا شوند.

روش استفاده ازVideo Baluns

تصویر زیر نمونه ای از استفاده از اترنت با بالون فقط ویدئو را نشان می دهد. برای ایجاد یک کابل ویدیویی balun به موارد زیر نیاز دارید:

 • ویدیوی HD بالون
 • ترمینال برق نری
 • ترمینال برق مادگی

تصویر زیر نمونه ای از استفاده از کابل شبکه با فیلم و پاور بالون را نشان می دهد. شما به یک بالون ویدئویی نیاز دارید که می توانید در این وب سایت  اینجا پیدا کنید.  سیگنال و قدرت ویدئویی از طریق یک کابل شبکه منتقل می شود.

\"استفاده

آیا برای خرید و نصب و انتخاب بهترین کابل برای سیستم دوربین مدار بسته خود نیاز به کمک دارید؟

 

مجموعه زاویه دید اصفهان ، مشاور، طراح و مجری سیستم‌ های نظارت تصویری، فعالیت خود را از سال ۱۳۸۸ در زمینه نصب و راه ‌اندازی سیستم ‌های دوربین‌ های مدار بسته آغاز نموده است.

این مجموعه مفتخر است که در طول مدت زمان فعالیت خود بیش از ۱۰۰۰ پروژه مختلف در سراسر کشور به انجام رسانیده است که در حدود ۵۰ نوع صنف و کاربری مختلف در محیط‌ های آموزشی، زیرساخت مخابرات کشور ، بانک‌ ها، مراکز نظامی و … را شامل می‌شود. گروه زاویه دید اصفهان  با توجه به رعایت حقوق کار فرمایان گرامی و ارائه خدمات و پشتیبانی به ‌موقع، فروش کالا با ضمانت ‌نامه و گواهی اصالت کالا را نیز به عهده دارد.جهت انتخاب بهترین کابل برای سیستم دوربین مدار بسته و سیستم نظارت تصویری با ما تماس بگیرید .

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید