درخواست سریع محصول

CAPTCHA
لطفا صبر کنید

هارد نس(NAS) در دوربین مداربسته چیست و چه کاربردهایی دارد؟

هارد نس(NAS) در دوربین مداربسته چیست و چه کاربردهایی دارد؟

در این مقاله می خواهیم درباره هارددیسک در دوربین مداربسته با شما صحبت کینم.بخصوص هارد نس و نیز با مزایا و معایب هارد نس در دوربین مداربسته آشنا شویم.یک سیستم دوربین مداربسته بدون سیاست های ذخیره سازی فقط مانند یک مترسک در یک مزرعه می باشد،پس باید دانش خود را در زمینه ذخیره سازی در سیستم های دوربین مداربسته تا حد مطلوب بالا برده و بتوانیم نیاز مصرف کننده را اجابت کنیم.در این راستا نیاز داریم که تکنولوژی روز دنیا را بدانیم و از آن بصورت کاربردی استفاده کنیم.

با ظهور تکنولوژی های جدید و با وجود مشکلات عدیده ای مانند نا امنی ، سرقت و تبهکاری و بی اعتمادی ، نیاز ما هر روز به دوربین مداربسته و روش ذخیره سازی اطلاعات تصویر بیشتر از دیروز است.که در این راستا سوالات زیادی شکل می گیرند که آیا باید تعداد هارددیسک ها را زیاد کنیم ؟  که به مراتب تعداد روزهای ذخیره سازی افزایش می یابد یا اینکه باید فضای بیشتری در شرکت ها ایجاد کرد که امنیت تصاویر و ماندگاری آن افزایش یابد.

موضوع دوم، رشته سخن ما در این مقاله می باشد . شرکت ها و کارخانجات تولیدکننده هارد ، این نیاز مصرف کننده را در خصوص امنیت بیشتر اطلاعات درک کرده و همکاری های با شرکت های فعال در حوزه دوربین مداربسته ایجاد کرده اند که منتهی به تولید سرورهای هارد نس (NAS) که توانایی همخوانی با NVRهای شرکت های ذکر شده را دارد شده است.

به عبارت دیگر هارد نس؛ یک سیستم کامل جداگانه با IP مشخص که در مکان دیگری در پروژه نصب شده و از طریق شبکه با سرور دوربین مداربسته شما ( NVR یا SERVER) ارتباط دارد و وظیفه ذخیره سازی اطلاعات تصویری شما را دارد گفته می شود.

مزایای هارد نس (NAS) چیست؟

  • در سیستم های نظارتی رایج اغلب اتفاق می افتد که شما مقدار کمی از فریم ها را از دست بدهید زیرا در این سیستم ها بیشتر از یک پردازنده پایدار استفاده می شود. زیرا در هنگام پخش به شدت تابه Read می باشد . ولی در هارد نس (NAS) به عملکرد Write سنگین تکیه می کند.
  • مقدار ظرفیت هارد نس بستگی به نیاز شما دارد و به طور دلخواه می توانید از ظرفیت پایین و یا بسیار بالا استفاده کنید.نکته بسیار مهمی که قابل ذکر می باشد این است که شما پس از ضبط تصاویر با اطلاعات چه کنید ؟

اگر بخواهید که یک سری اطلاعات را در زمان طولانی ذخیره کنید می توانید در این سیستم عامل ( هارد نس ) تعدادی درایو را در حالت Raid قرار داده که آن هم بستگی به نیاز شما قابلیت برنامه نویسی را دارد.

 

هارد نس در کجا قرار می گیرد؟

اگر بخواهیم از دیگر مزایای هارد نس در دوربین مداربسته بگوییم ، باید اشاره به مکان قراردادن آن نماییم . که مکان قرار گرفته شده NVR و یا Server  متفاوت می باشد و این امکان را به کاربر می دهد که در صورت از دست دادن و یا سرقت NVR بتواند به اطلاعات خود دسترسی داشته باشد.

 

 

ذخیره ساز تحت شبکه NAS ( هارد نس)

 

از چه نوع هاردی در سیستم های NAS در دوربین مداربسته استفاده کنیم

بسیاری از هاردهای رایج در بازار از تعداد شاخه های محدود در درون هاردهای خود استفاده می کنند. در هاردهای WESTERN DIGITAL یا همان (Purple)  که برای سرورهای نس طراحی شده به ۸ شاخه طبقه بندی شده است که در محیط نس برای ۳۲ عدد دوربین HD کاربرد خوبی دارد.

بهترین هاردی که می توان برای سرورهای نس در دوربین مداربسته پیشنهاد کرد همان هارد Purple WD می باشد که همچنین برای محیط های گسترده تر دیتا سنتر استفاده می  شود و نیز برای سرورهای کوچک Raid.

در پایان امیدوارم که با مطالعه این مقاله درک بهتری درباره هارد نس در دوربین مداربسته داشته باشید. ما در مقالات بعدی با شما درباره راه اندازی و استفاده از هارد نس صحبت خواهیم کرد.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت