درخواست سریع محصول

CAPTCHA
لطفا صبر کنید

NVRداهوا (اس ویژن) و تفاوت سری ۴ و ۵

NVRداهوا (اس ویژن) و تفاوت سری ۴ و ۵

دغدغه اصلی زندگی انسان ها در عصر حاضر بحث امنیت می باشد که عموما راهکارهایی برای حل این معضل پیشنهاد می شود. یکی از راهکارهای این مبحث ، نصب دوربین مداربستهمی باشد. این مقوله با بحث نظارت، یعنی انتخاب مناسب دستگاه ضبط کننده به طور مثال (NVRداهوا (اس ویژن) ) نیز پیوند خورده است.امروزه با پیشرفت تکنولوژی که گاهی در بعضی از موارد به ضرر ما منتهی می شود راهکارها و حتی کیفیت های متفاوتی از طرف سازندگان این حوزه پیشنهاد می شود. که ما بتوانیم از سیستم دوربین مداربسته خود بهترین استفاده را ببریم.

به نظر بسیاری از کارشناسان حوزه نظارت تصویری ، دستگاه های ضبط کننده DVR – NVR نقش بسیار مهمی را در بهره برداری از یک پروژه دوربین مداربسته ایفا می کنند . در این مقاله می خواهیم تفاوت دو نوع از این دستگاه ها را که یکی از شرکت های مطرح (Dahua) در این حوزه تولید کرده است را برای شما توضیح دهیم. که شما مشتری گرامی راحت تر و نیز هوشمندانه تر بتوانید دستگاه ضبط کننده را به فراخور پروژه خود انتخاب کنید.

 

NVRداهوا (اس ویژن) سری ۵

در این سری از دستگاه های ضبط کننده DVR،NVR از CPU چهارهسته ای استفاده شده است که نقش بسیار مهمی در پردازش تصاویر و بازبخش تصاویر در دوربین مداربسته ایفا می کند.  این دستگاه از دو خروجی HDMI و دو خروجی VGA برخوردار می باشد. کاربرد این خروجی ها به این صورت است که بر روی هر کدام از این خروجی ها که به صفحه نمایشگر ما متصل می شود کاربر می تواند تصاویر دلخواهش را پخش کند .( به بیان دیگر مدیریت کاربر در بخش تصاویر )
به طور مثال :شما می توانید بر روی خروجی شماره ۱ تصاویر زنده دوربین مد اربسته را اجرا کنید و هم می توانید بر روی خروجی دوم تصاویر باز بخش را نمایش دهید.

خصوصیات دیگر NVRداهوا (اس ویژن)

۱٫یکی از وظایف اصلی یک دستگاه ضبط کننده در پروژه دوربین مداربسته، ضبط تصاویر می باشد و اینکه با چه کیفیتی این تصاویر ضبط می شود . شاید شما بخواهید در پروژه خود از دوربین های مداربسته با کیفیت بالاتر از FULL HD استفاده کنید . در این سری از دستگاه های سری ۵ شرکت داهوا قابلیت ضبط تصاویر دوربین مداربسته به این صورت میباشد که ۴ کانال با کیفیت ۸ مگاپیکسل به همراه تعداد فریم (۳۰f-ps) و ۱۶ کانال با کیفیت ۱۰۸۰P به معنای Full HD با تعداد فریم ۳۰Fps که کاربر می تواند این داده ها و یا نوع ذخیره سازی را مدیریت نماید. یکی دیگر از مزایای این سری از دستگاه های ضبط کننده پشتیبانی و نمایش دوربین ها با کیفیت بالا می باشد. این دستگاه قابلیت نمایش دوربین مداربسته را تا کیفیت ۱۲ مگاپیکسل را دارا می باشد.

۲٫پهنای باندی که برای این دستگاه پیش بینی شده است ۳۲۰Mbps می باشد که یک پهنای باند بسیار بالا و چشمگیری می باشد و نیز ۲۰Mbps برای هر کانال.

۳٫یکی دیگر از خصوصیات این دستگاه ، خروجی های Backup گیری می باشد که یک خروجی ESATA نیز برای این موضوع در این سری دستگاه ها طراحی شده است.

به طبع این خصوصیات که ذکر شد خصوصیاتی هستند فوق العاده ولی باید کاربر به نسبت نیاز خود دستگاه ضبط کننده را انتخاب نماید زیرا بحث بودجه نیز در اجرای پروژه دوربین مداربسته نقش بسیار مهمی را ایجاد می کند و نیز نیاز کاربر به امکانات دستگاه .

 

 

NVRداهوا (اس ویژن) سری ۴

در این سری از دستگاه های ضبط کننده از cpu چهارهسته ای استفاده شده است. برای خروجی نمایش تصاویر دوربین مداربسته در این سری از دستگاه ها،  از یک پورت HDMI و یک پورت  VGA استفاده شده است، که البته محدودیت هایی را نیز برای کاربر ایجاد می کند. در بحث ضبط تصاویر نیز این سری از دستگاه ها تفاوتی با سری ۵ دارد. به این صورت که ۲ کانال با کیفیت ۴K با تعداد فریم ۳۰Fps و ۸ کانال ۱۰۸۰P با تعداد فریم ۳۰Fps  را دارد.

این سری از دستگاه های ضبط کننده قابلیت پشتیبانی از دوربین مداربسته با کیفیت نهایتا ۸ مگاپیکسل را دارد. در قسمت بالاتر اشاره کردیم که دستگاه های سری ۵ دوربین مداربسته تا کیفیت ۱۲ مگاپیکسل را پشتیبانی می کنند. مبحث بعدی که قابل ذکر است و بسیار مهم می باشد مبحث پهنای باند این سری از دستگاه ها می باشد که با پهنای باند ۲۰۰Mbps پیش بینی شده است که در قیاس با سری ۵، ۱۲۰Mbps کمتر می باشد. جهت عملیات Backup گیری از این دستگاه از دو پورت USB استفاده شده است و پورت ESATA را ندارد. در کل همانطور که گفته شد کاربر باید این نکته را در نظر بگیرد که چه دستگاهی را برای پروژه خود انتخاب کند . شاید برای یک پروژه با یک سری دوربین مداربسته با کیفیت مثلا دو یا سه مگاپیکسل دستگاه های سری ۵ گزینه مناسبی نباشد.

 

 

همکاران ما در مجموعه زاویه دید آماده مشاوره به شما مشتریان است . لذا در صورت نیاز برای خرید و مشاوره با همکاران ما در تماس باشید ، یکی از اهداف مجموعه ما راهنمایی شما عزیزان برای خرید بهتر است .

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت