Arcu

04
بهمن
در اين سيستم، تصاوير دوربين ها از طريق يک مدار بسته (Closed Circuit) به دستگاه ضبط (DVR/NVR) يا نمايشگر تصاوير (Monitor) فرستاده مي شود. در واقع به غير از دستگاه مرکزي ضبط يا نمايش، هيچ دستگاه و يا فرد ديگري توانايي مشاهده و يا ضبط تصاوير را نخواهد داشت و به همين دليل يک مدار بسته بين دوربين و نمايشگر تشکيل مي شود. تفاوت اين سيستم با سيستم انتقال تصاوير تلويزيوني در بسته بودن مدار است، در صورتي که تصاوير تلويزيوني براي تمام گيرنده هاي استاندارد قابل دريافت هستند.
CCTV (دوربين مداربسته) چيست ؟
CCTV مخفف کلمات "Closed Circuit Television" به فارسي تلويزيون مداربسته است .
اصطلاح Closed به ابن معناست که تصوير گرفته شده توسط دوربين مداربسته به يک گيرنده خاص تلويزيوني براي نمايش ارسال مي گردد.

قطعات دوربين مداربسته

سيستم دوربين مداربسته شامل سه مولفه دوربين ها ، دستگاههاي ضبط ويدئويي ديجيتال DVR و مانيتور مي باشد.به طور سنتي سيستم هاي دوربين مداربسته براي مقاصد امنيتي در مکانهاي از قبيل بانکها ، فرودگاهها و همچنين فروشگاه عمده و خرده فروشي استفاده مي شوند.

دوربين ها
دوربين هاي مداربسته ساخته شده اند که در همه جا مورد استفاده قرار گيرند. اين نشان ميدهد که يک اندازه دوربين مناسب همه جا مي باشد.

موقعيت دوربين هاي مداربسته
دوربينهاي داخلي و دوربينهاي خارجي (Indoor vs. Outdoor Cameras)
جايگاه نصب يک دوربين معمولا تعيين کننده نوع دوربين مداربسته مورد نياز مي باشد. به طور مثال دوربيني که در مکان باز قرار ميگيرد بايد مقابل هواي سرد ، خاک و آب مقاوم باشد پس بايد از دوربينهاي خارجي يا Outdoor استفاده گردد . در مکانهاي سر پوشيده و داخلي مي توان از دوربينهاي مدار بسته داخلي Indoor استفاده نمود

ميدان ديد (Field of View)
دوربين مداربسته بايد در موقعيتي قرار گيرد که بيشترين جزئيات را با بهترين کيفيت در اختيار شما قرار دهد. به طور معمول براي يک فضاي محصور مثل يک اتاق بايد از لنزهاي وايد که بيشترين فضا را برايمان ميگيرد استفاده نماييم و براي راهروي طولاني بهتر از يک لنز تله استفاده نمود.

متغيرهاي نور (Light Variables)
توجه به نور محل نصب دوربين ها يکي از اصلي ترين کارهاييست که براي انتخاب دوربين مداربسته بايد در نظر گرفت. به طور مثال براي مکاني که نور کمي دارد يا به طور کلي در مواقعي نور ندارد بايد از دوربين هاي مادون قرمز استفاده نمود و يا براي فروشگاهي که در مقطعي از زمان نور خورشيد درب ورودي فروشاه را بسيار روشن مي نمايد و دوربين مداربسته وظيفه تصوير برداري از آن موقعيت را دارد ، بايد از لنزهاي خاصي استفاده نمود. براي دريافت اطلاعات بيشتر در اين مورد به قسمت اصطلاحات دوربين مداربسته رجوع نماييد.


امنيت دوربين ها
همواره نگراني از امنيت خود دوربين وجود دارد که مي توان از طريق کاورهاي مقاوم در برابر خرابکاري بر طرف نمود.
دوربين مداربسته دام و دوربين مداربسته باکس
دوربينهاي دام عموما در فضاي داخلي نصب مي شود ، اما نمونه خارجي نيز وجود دارد به طور کلي زماني شما از دوربين مداربسته دام استفاده مي نماييد که قصد داريد کسي متوجه نشود که اين دوربين کدام سو را تصوير برداري مي نمايد و از دوربين هاي مداربسته باکس زماني استفاده مي شود که به همه بفهماند که منطقه مقابل لنز اين دوربين تحت پوشش است.

پان / شيب / زوم دوربين (Pan/Tilt/Zoom Cameras)
Pan/Tilt/Zoom Cameras يا دوربين هاي PTZ اجازه دستکاري دوربين و تغيير ميدان ديد را ميدهد. اين امکان با وسيله اي به نام "joy stick" و به فارسي کيبرد انجام مي پذيرد. با "joy stick" مي توان دوربين را به بالا و پايين ، چپ و راست و يا زوم در تصوير را انجام داد. در دوربين هاي آي پي مي توان اين کار را با نرم افزار نيز انجام داد.

تکنولوژي ديجيتال در مقابل آنالوگ
به طور سنتي ، دوربين هاي مداربسه يک تصوير را از طريق پروتکل آنالوگ و به وسيله سيم به DVR مي رساند. اما به تازگي دوربينهاي IP ساخته شده اند که با استفاده از همان فناوري تصاوير را به جزئي از شبکه کامپيوتري تبديل کرده تا از طريق کامپيوترها کارها انجام پذيرد.

دوربين هاي بي سيم و باسيم
انتقال تصاوير دوربين به DVR يا کامپيوتر مي تواند به وسيله يک کابل انجام پذيرد و يا بي سيم باشدواگز چه دوربين هاي مداربسته بي سيم همچنان بايد به يک منبع تغذيه وصل باشد اما اين تکنولوژي اين امکان را ميدهد که هزينه نصب به پايين ترين حد خود رسيده و سيمهاي عذاب آوري که بايد دور تا دور محل را بگردد وجود ندارد و همچنين جابجايي دوربين ها بسيار راحت مي شود. معايب سيستم هاي وايرلس در قيمت گران آنهاست که کمي رشد آنها را کند کرده.


ضبط تصاوير
دو نوع دستگاه ضبط ويدئويي وجود دارد يکي تکي DVR و دستگاه ضبط ويدئيي شبکه و يا NVR

استند الون دي وي آر
DVR ها دستگاههايي هستند که اختصاص داده شده اند به ضبط تصاوير دوربين هايي که به اين دستگاه متصل مي باشند.
نام دي وي آر اين را حکايت دارد که به يک شبکه متصل نيست. با اين حال ، آنها اغلب به اينترنت متصل شده و به افراد مجاز اجازه ميدهند به طور زنده تصاوير را مشاهده کرده و همچنين تصاوير را ضبط نمايند.

NVRs
NVR تقريبا شبيه DVR ها هستند ، اما NVR بخشي از شبگه محلي مي باشد که اين اجازه را مي دهد کاربران آن شبکه در صورت داشتن مجوز تصاوير را ديده و ضبط کنند. اگر اين شبکه محلي به اينترنت وصل باشد ، افراد مجاز از طريق شبکه اينترنت اجازه دسترسي به تصاوير NVR را دارند.
مانيتور (Monitors)
تصاوير گرفته شده توسط دوربين مداربسته و ضبط و تقسيم آن توسط DVR بايد در جايي به نمايش در آيد که به آن مانيتور گويند که بهتر است از مانيتورهاي صنعتي استفاده گردد.
چرا استفاده از دوربين مداربسته ؟
پيشرفت تکنولوژي دوربين مدار بسته نظارت تصويري در حال تبديل شدن به يک از عوامل پيشگيري براي از دست دادن اموال با ارزش است. ايمني و امنيت ابزارهاي مديريت است. مديران کارخانه ها و فروشگاهها براي تدوين شواهد ديداري ثبت شده و همچنين مشاهده آن از کيلومترها دورتر از اين سيستم استفاده مي نمايند.
تفاوتبين دوربينهاي مدار بسته آنالوگ با دوربينهاي ديجيتال تحت شبکه در چيست؟
اين دو نوع دوربين مدار بسته از دو تکنولوژي متفاوت استفاده مينمايند. در دوربينهاي آنالوگ تصاوير پردازش شده خود را از طريق کابل کواکسيال (آنتن) انتقال داده و کيفيت آنها بر اساس تيوي لاينTVLINE (خطوط افقي تشکيل دهنده تصوير بر روي صفحه تلويزيون) محاسبه ميشود بطور مثال 480 تيوي لاين ولي در دوربينهاي تحت شبکه IP CAMERA تصاوير را از طريق کابل شبکه کامپيوتري (ديجيتال) معمولاً کابل CAT5,6 انتقال داده و کيفيت آن بر اساس پيکسل محاسبه ميشود به عنوان مثال 1.3 مگا پيکسل.
در ضمن دوربينهاي آنالوگ CCTV جهت فرمان زوم ZOOM و يا گردش افقي يا عمودي هرکدام کابل مجزا بايد کشيده شود در حالي که دوربينهاي تحت شبکه IP CAMERA کليه اطلاعات صدا، زوم، گردش عمودي و افقيPAN/TILT از طريق همان کابل شبکه انجام ميپذيرد حتي در بعضي از مدلهاي دوربين تحت شبکه ولتاژ مورد نياز دوربين هم از طريق کابل شبکه به دوربين ميرسد که POE خوانده مي شود .
تفاوت ديگر اين دو دوربين در طريقه ديدن و ضبط تصاوير آنهاست در دوربينهاي آنالوگ جهت ضبط و مشاهده دوربينها از سخت افزارهاي استند الون STANDALONE و يا کارتهاي DIGITAL VIDEO RECORDER يا همانDVR بايد استفاده نمود که نسبت به کانالهاي ورودي تصوير و صدا و ميزان فريم هاي ضبط در هر ثانيه هزينه بر خواهد بود ولي در دوربينهاي تحت شبکه IP CAMERA از طريق يک نرم افزار که روي يک کامپيوتر نصب ميشود ( در بعضي مارکها تا32 تصوير رايگان است ) ضبط تصاوير انجام ميشود و جهت ديدين دوربين فقط نياز به IP آدرس دوربين و USER NAME و PASSWORD ميباشد بدون نياز به سخت افزار واسطي.

سيستم هاي نظارت تصويري از ساليان پيش بعنوان ابزاري مهم در بحث نظارت و ايجاد امنيت مورد استفاده قرار گرفته‌اند . باتوجه به سابقه طولاني اين سيستم‌ها، تحولات و پيشرفت‌هاي بسيار زيادي در اين حوزه صورت پذيرفته است که اطلاع از روند اين پيشرفت‌ها و آشنايي با آخرين دستاوردها و تکنولوژي‌ها مي‌تواند کمک شاياني به مديران و کارشناساني که درحال انتخاب و پياده‌سازي يک سيستم نظارت تصويري هستند ، نمايد.
معرفي دوربين هاي آنالوگ:
امروزه از اين سيستم‌ها براي حفاظت و نظارت بر اماکن مهم، اماکن پرتردد و اماکن پرخطر استفاده مي‌شود. موزه‌ها، فروشگاه‌ها، فرودگاه‌ها، ايستگاه‌هاي مترو و راه‌آهن و حتي بيمارستان‌ها و مدارس به اين سيستم‌ها مجهز شده‌اند.
کارکرد ديگر سيستم‌هاي مداربسته، کارکرد نظارتي است. امروزه مديران زيادي بوسيله اين سيستم‌ها بر کار نيروهاي و ابزار و تجهيزات خود نظارت دارند.
سيستم‌هاي آنالوگ که براساس يک سيگنال پيوسته کار مي‌کنند، نسبت به سيستم‌هاي ديجيتال از قدمت بيشتري برخوردارند. اجزاي اصلي يک سيستم مداربسته در اين سيستم را دوربين مداربسته آنالوگ، مانيتور، دي وي آر (DVR) مالتي‌پلکسرها يا کوادها(براي تبديل يک مانيتور به چندين مانيتور) ، کنترل کننده‌ها و کابل‌هاي کواکسيال(داراي مغزي و شيلد) تشکيل مي‌دهند.


معرفي دوربين هاي IP) تحت شبکه):
توجه به فراگير شدن فناوري شبکه هاي کامپيوتري بستري فراهم شد تا نسل جديد دوربين هاي مدار بسته تحت شبکه IP-Camera بوجود آيند. اولين دوربين هاي مداربسته تحت شبکه در سال ۱۹۹۶توسط کمپاني Axis بر پايه استفاده از سيستم عامل Linux توليد شد، اين دوربين ها به يک رابط اترنت (Fast Ethernet Interface) مجهز گرديده اند و از پروتکل هاي اينترنت در جهت ارسال تصاوير خود در قالب داده ها بر روي بستر شبکه بهره مي گيرند و در جهت مقاصد نظارتي (Surveillance) بکار مي روند. استفاده از دوربين‌ مداربسته تحت شبکه به علت بالا رفتن قابليت ‌هاي آنها نسبت به گذشته روز به روز درحال افزايش است.

مزيت هاي استفاده از دوبين هاي تحت شبکه :
از جمله مزاياي دوربين هاي مدار بسته تحت شبکه مي توان به موارد زير اشاره نمود:
صرفه اقتصادي (Cost Advantage) در پروژه هاي بزرگ (بيشتر از 32 کانال(
-
کاهش هزينه کابل کشي به ويژه در پروژه هاي بزرگ (در صورت استفاده از شبکه هاي بي سيم که هزينه کابل به صفر مي رسد.
زوم ديجيتالي با کيفيت بالا
قالب تصوير انعطاف پذير (Flexible Image Format)
-
در دوربين‌ مداربسته آنالوگ رزوليشن تصوير با (TVL) مشخص مي‌شود (تعداد خطوط افقي موجود در تصوير) در دوربين‌ مداربسته تحت شبکه رزوليشن بر مبناي پيکسل بيان مي‌شود. استفاده از دوربين‌هاي 2 و 3 مگاپيکسلي به صورت دوربين‌هاي مداربسته شبکه به سرعت رايج شده و اين دوربين‌ها مي‌توانند تصاويري به مراتب بهتر از دوربين‌هاي آنالوگ ارائه دهند. امروزه حتي دوربين‌ مداربسته شبکه با روزليشن 20 مگاپيکسل نيز وجود دارد. اين دوربين‌ها مي‌توانند تصاوير را با تمام جزئياتشان نمايش دهند.
-
امکان استفاده از بزرگنمايي هاي ديجيتال با حداقل افت بر روي تصاوير (بويژه در خصوص رزولوشن هاي مگا پيکسلي)
-
امکان انتخاب و تعيين رزولوشن هاي مختلف جهت دريافت تصاوير
-
استفاده از روش Progressive Scanning در جهت تصوير برداري که در مقايسه با روش قديمي Interlaced Scanning از کيفيت تصوير بالاتري برخوردار مي باشد. (دوربين هاي آنالوگ به دليل محدوديت استاندارد در مورد استفاده (PAL/NTSC) هر فريم تصوير را دو بار و با تأخير زماني اسکن ميکنند که باعث افت کيفيت تصاوير متحرک ميشود. در مقابل دوربين هاي تحت شبکه کل تصوير را در آن واحد اسکن کرده و در نهايت يک تصوير متحرک را بدون نويز نشان ميدهد.
-
قابليت تعيين رزولوشن و نرخ فريم (بر ثانيه) براي هر کانال بصورت مستقل
-
عدم نياز سخت افزار اضافه در جهت تبديل تصاوير از آنالوگ به ديجيتال در جهت ذخيره بر روي حافظه. در سيستم تحت شبکه تصاوير فقط يکبار ديجيتال شده و همواره ديجيتال باقي ميمانند لذا کيفيت تصاوير بعد از انتقال به کيلومتر ها دورتر ثابت خواهد ماند.
-
قابليت انتخاب فرمت فشرده سازي مانند (H.264/MPEG4,MJPEG)
ساختار قابل توسعه (Expandable Structure)
-
سهولت اضافه نمودن تعداد دوربين ها کاربران بيشتر در يک مجموعه
-
قابليت ارسال برق از طريق کابل شبکه (Power Over Ethernet) که در اين صورت تنها يک کابل براي هر دوربين استفاده مي شود.
تغذيه برق دوربين از طريق کابل شبکه
بيشتر دوربين‌ هاي مداربسته تحت شبکه داراي اين قابليت هستند. به اين معنا که مي‌توانيد دوربين مداربسته را با همان کابل شبکه تغذيه کنيد و اين نياز به يک کابل اضافه را جهت تغذيه برق دوربين از بين مي‌برد. پيشرفت‌هاي جديد اين امکان را فراهم کرده که تجهيزات پر مصرف تر مانند دوربين‌هاي مداربسته با قابليت پن تيلت و زوم را نيز بتوان با همان کابل شبکه تغذيه کرد. در مقايسه با دوربين‌ مداربسته آنالوگ که به يک کابل جداگانه براي تغذيه نياز داشتند اين قابليت موجب صرفه جويي در زمان و هزينه کابل کشي خواهد شد.
-
قابليت ارسال فرامين کنترلي PTZ از طريق همان کابل شبکه
-
امکان ارسال و دريافت صدا همزمان با تصوير بدون نياز به تجهيزات اضافي و به صورت همزمان
-
قابليت استفاده از فيبر هاي نوري در ساختمان هاي بزرگ با تعداد دوربين هاي زياد و حجم اطلاعات بالا
دوربين هاي تحت شبکه همانند بسياري ديگر از تجهيرات شبکه با استفاده از پروتکل IP و بر روي بستر Wired و يا Wireless داده هاي خود را منتقل مي کنند. با استفاده از اين پروتکل مي توان هم تصاوير ويدئويي و هم اصوات را انتقال داد.
انتقال داده ها از طريق اينترنت
دسترسي از راه دور
-
دوربين هاي تحت شبکه را مي توان بصورت Multi User و از راه دور دسترسي استفاده نمود. اين عمل مي تواند براي تماشاي تصاوير زنده و تصاوير ضبط شده و در هر زماني انجام شود. همچنين از لحاظ مکاني نيز محدوديتي وجود ندارد و دسترسي Remote از هر شبکه اي و از طريق اينترنت امکان پذير است.
امنيت انتقال تصاوير
-
با استفاده از کلمات عبور مختلف و رمزگزاري هاي پيچيده و مسدود کردن IP هاي ناشناس از داده هاي دوربين هاي تحت شبکه
محافظت مي شود. علاوه بر اين اطلاعاتي به تصاوير اضافه مي شود که اصالت آن را به مراجع قانوني به اثبات برساند.
ثبت رخداد ها و تصويربرداري هوشمند
-
اگر دوربين در تمام مدت فعال باشد، حجم تصاوير ضبط شده بسيار زياد مي شود. در دوربين هاي تحت شبکه مي توان در زمان هايي که تصوير برداري مورد نياز نيست فعاليت دوربين را متوقف نموده و تنها در زمان هاي لازم و يا بلافاصله پس از وقوع يک رخداد تصوير برداري را فعال کرد. اينگونه قابليت ها در قالب نرم افزار دوربين براحتي پياده سازي مي شود.
-
دوربينهاي تحت شبکه توانايي تشخيص حرکت يا motion detection دارند. علاوه بر اين امکان مديريت آلارم با قابليت تنظيم حساسيت و موقعيت حرکت در تصوير نيز وجود دارد. ورودي هاي I/O امکان وصل انواع سنسورهاي مختلف اعم از دود و گاز را به دوربين ميدهد.
معايب دوربين هاي تحت شبکه :
عملکرد در شبکه
1-
يکي از نگراني‌هاي مهم مسئولان شبکه در مورد استفاده از دوربين‌ مداربسته تحت شبکه تاثير آنها بر روي شبکه و کاهش سرعت آن است. چراکه به ويژه در دوربين هاي با رزوليشن بالا حجم زيادي از اطلاعات بايد در هر لحظه در شبکه جا به جا شود و با توجه به پهناي باند محدود شبکه اين مي‌تواند موجب ايجاد اختلال در شبکه نيز شود. با اين حال با استفاده از شبکه‌هاي گيگا بايتي و فيبر نوري مي‌توان اين مشکل را رفع کرد و در صورت ايجاد اختلال بايد ظرفيت شبکه را افزايش داد.

2-يکي ديگر از اشکالات استفاده از دوبين هاي تحت شبکه قيمت بالاتر اين دوربين ها نسبت به دوربين هاي آنالوگ مي باشد
3- مشکل ديگر اين دوربين ها تنوع کمتر آنها نسبت به دوربين هاي آنالوگ است

نکاتي در مورد انتخاب دوربين‌ها:
نحوه ‌قرار‌گيري دوربين‌ها و تعداد آنها در هنگام طراحي بايد بگونهاي باشد که تمامي قسمت هاي مهم و حساس و محلهاي پر تردد را تحت پوشش قرار دهد.
در طراحي اوليه و هنگام انتخاب نوع و شکل ظاهري دوربين ، موارد زير حائز اهميت‌اند :
نوع ساختمانها
مساحت ساختمانها .
نوع کاربري ساختمانها و حجم تردد در ساعات و ايام مختلف.

ميزان نور محيط در ساعات مختلف شبانه روز

دوربين هاي مداربسته تحت شبکه ONVIF چيست؟
هر دوربين مداربسته شبکه براي ارسال و دريافت اطلاعات ازپروتکل ارتباطي مختص خود استفاده مي کند. اين پروتکل براي دوربين شبکه مانند زبان براي انسان است. از اين رو دوربين هاي با پروتکل متفاوت امکان برقراري ارتباط تحت يک نرم افزار را در شبکه نخواهد داشت و اين موضوع باعث محدوديت هاي زيادي در دوربين هاي شبکه خواهد شد.
ONVIF در واقع يک انجمن جهاني براي ايجاد يک استاندارد عمومي در ساخت و ارتباط دوربين هاي مداربسته شبکه ميباشد. واژه Onvif مخفف Open Network Video Interface Forum (انجمن ارتباط باز ويدئويي شبکه) است. اين انجمن با هدف ايجاد يک استاندارد جهان مشمول براي ارتباط دوربين هاي شبکه بدون توجه به توليد کنندگان ان ساخته شده است.
بايد بدانيد که در صورت نصب يک دوربين شبکه بدون امکانات ONVIF امکان اضافه کردن يک دوربين با مارکي متفاوت در همان شبکه وجود نخواهد داشت. از اين رو عملکرد و هدف اين انجمن از اهميت بالايي برخوردار است.
انجمن ONVIF به طور کلي سه هدف را دنبال مي کند:
· استاندارد سازي ارتباط بين تجهيزات حفاظتي شبکه
· امکان استفاده از دوربين ها در شبکه بدون توجه به مارک يا برند
· امکان دسترسي تمامي شرکت ها و توليد کنندگان به تکنولوژي ارتباطي ONVIF

پيش بايد توجه داشته باشيد که دوربين هاي با قابليت ONVIF با وجود هزينه ي تا حدي بالاتر امکان بسيار مهمي را در اختيار شما قرار مي دهند و آن امکان تعمير، نگهداري و گسترش سيستم مداربسته شبکه بدون وجود دغدغه در مورد امکان همخواني پروتکل دوربين ها از انها استفاده کنيد.
استانداردهاي دوربين مداربسته onvif
اين استاندارد سه هدف زير را دنبال مي کند:
1.استانداردي جهت ارتباط بين دستگاههاي ويدئويي تحت شبکه
2.ايجاد قابليت همکاري بين محصولات ويدئويي تحت شبکه بدون در نظر گرفتن شرکت سازنده
3.عملکرد آزاد بين تمام شرکت ها و سازمان ها
اين استاندارد داراي سه نوع عضو مختلف مي باشد : عضو عادي , عضو مشارکتي و عضو کامل
عضو کامل و مشارکتي مي توانند بر روي اين استاندارد تاثير به سزا گذاشته و در تمام فعاليت هاي onvif حضور فعالانه داشته باشد. اما عضو عادي فقط مي توانند از خصوصيات اين استاندارد جهت محصولات تحت شبکه استفاده کند.
هسته اصلي اين استاندارد onvif تعريف شبکه ويدئويي در چهارچوب ارتباطات بر اساس IETF و استاندارد هاي وب شامل تنظيمات IP و حفاظتي مي باشد. مشخصات نسخه اصلي (version 1.0) به شرح زير است :
1.تنظيم IP
2.کشف دستگاه
3.مديريت دستگاه
4.تنظيم رسانه ها
5.مشاهده زمان واقعي
6.دسترسي به رويدادها
7.کنترل چرخشي
8.تجزيه و تحليل تصوير و فيلم
9.امنيتي
ورژن دوم onvif شامل بخش ذخيره سازي و بخش هاي بيشتر تجزيه وتحليل را شامل مي شود.
به عبارت ديگر اگر تجهيزات از onvif پشتيباني کند امکان ارتباط بخشهاي بالا در تجهيزات مختلف صرف نظر از کارخانه سازنده ميسر مي باشد.
در دسامبر سال ۲۰۰۹ اعضايONVIF به ۱۲۷ عضو رسيد که شامل 14 عضو کامل, ۱۵ عضو مشارکتي و ۹۸ عضو عادي مي باشد. لازم به ذکر است شرکت فاين نيز از اعضاي ONVIF مي باشد و دوربين هاي تحت شبکه اين شرکت از اين استاندارد پشتيباني مي کند .
چرا سيستم دوربين هايي که براي کنترل و نظارت مورد استفاده قرار مي گيرند دوربين مداربسته ناميده مي شود؟
در اين سيستم، تصاوير دوربين ها از طريق يک مدار بسته (
Closed Circuit) به دستگاه ضبط (DVR/NVR) يا نمايشگر تصاوير (Monitor) فرستاده مي شود. در واقع به غير از دستگاه مرکزي ضبط يا نمايش، هيچ دستگاه و يا فرد ديگري توانايي مشاهده و يا ضبط تصاوير را نخواهد داشت و به همين دليل يک مدار بسته بين دوربين و نمايشگر تشکيل مي شود. تفاوت اين سيستم با سيستم انتقال تصاوير تلويزيوني در بسته بودن مدار است، در صورتي که تصاوير تلويزيوني براي تمام گيرنده هاي استاندارد قابل دريافت هستند.

همکاری با

  • 11.png
  • 12.png
  • 13.png
  • 14.png
  • 15.png
  • 16.png
  • 17.png

آمار بازدید

امروزامروز5
دیروزدیروز16
این هفتهاین هفته90
این ماهاین ماه1604
کل بازدیدکل بازدید93094

تماس با ما

 

03132339167
03132350616

خيابان شيخ بهايي ،مقابل بانک صنعت و معدن
،ساختمان ميهن ،طبقه سوم،واحد9

zaviyehdid63@gmail.com
به صفحه فیسبوک ما بپیوندید
به کانال تلگرام ما بپیوندید
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت زاویه دید اصفهان می باشد.

طراحی و پیاده سازی توسط HRN