درخواست سریع محصول

CAPTCHA
لطفا صبر کنید

لنزهای دوربین مداربسته اس ویژن

لنزهای دوربین مداربسته اس ویژن

نوع و اندازه لنزهای دوربین مداربسته اس ویژن شما در تعیین میزان گرفتن تصویر توسط دوربین نقش بسیار مهمی دارد. بسیار مهم است که شما یا مشاور دوربین مدار بسته خود لنزهای مناسب را برای کار انتخاب کنید. در این مقاله برخی از تفاوت های اساسی بین لنزهای دوربین امنیتی ارائه شده است. این مربوط به هر نوع فناوری دوربین مدار بسته است که به دنبال آن هستید.

 

لنزهای ثابت یا متغیر کانونی

 

اولین نکته تفاوت دوربین های امنیتی این است؛ که آیا لنز ثابت است یا لنز متغیر:

لنز دوربین مداربسته ثابت :  این بدان معناست که لنزهای دوربین به هیچ وجه قابل زوم یا تنظیم نیستند. دوربین های لنز ثابت معمولاً ارزان تر هستند ، بنابراین در صورت عدم تغییر طرح یک منطقه (مانند اتاق در یک خانه) می تواند گزینه خوبی باشد.

لنز دوربین مداربسته با فوکوس یا دستی :این مورد می تواند توسط تکنسین دوربین مدار بسته تنظیم شود ، بنابراین دقیقاً روی منطقه ای که می خواهید ضبط کنید متمرکز می شود. این مزیت همچنین بدان معنی است که می توان زاویه دید دوربین مداربسته اس ویژن را برای گرفتن تصویر ایده آل به راحتی تغییر داد ، علاوه بر این دارای انعطاف پذیری است که در صورت تغییر در چیدمان منطقه یا شرایط مورد نیاز خود ، در یک حالت جدید تنظیم شود.

 

تأثیر اندازه و فاصله لنز

 

اندازه لنز دوربین مدار بسته بر زاویه دید آنچه دوربین می بیند تأثیر می گذارد. مسیری که دوربین امنیتی از جسم سوار می شود نیز بر میزان ثبت تصویر تأثیر می گذارد. مثال های زیر همان ناحیه را نشان می دهد که توسط دو اندازه لنز ثابت ثابت – ۳٫۶mm و ۱۲mm – و سه مسافت مختلف گرفته شده است.

 

لنز 3.6 میلی متر با فاصله 5 متر

لنز ۳٫۶ میلی متر با فاصله ۵ متر

لنزهای 3.6 میلی متر با فاصله 10 متر

لنز ۳٫۶ میلی متر با فاصله ۱۰ متر

لنز 3.6 میلی متر با فاصله 15 متر
لنز ۳٫۶ میلی متر با فاصله ۱۵ متر

لنزهای 12 میلی متر با فاصله 5 متر

لنزهای ۱۲ میلی متر با فاصله ۵ متر

لنزهای 12 میلی متر با فاصله 10 متر

لنزهای ۱۲ میلی متر با فاصله ۱۰ متر

لنزهای 12 میلی متر با فاصله 15 متر

لنزهای ۱۲ میلی متر با فاصله ۱۵ متر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


اصطلاحات دیگر

برخی از اصطلاحات دیگری که ممکن است در مورد آنها بخوانید و همچنین به درک نحوه کار لنزهای مختلف کمک می کند:

میدان دید

میدان دید میزان هر صحنه خاص است که می تواند توسط دوربین مداربسته ثبت شود. همچنین به عنوان زاویه دید توصیف می شود. میدان دید تحت تأثیر اندازه لنز ، اندازه تراشه CCD و فاصله دوربین مداربسته از صحنه قرار دارد. به طور کلی یک میدان دید بزرگ به معنای آن است که هدف در مقایسه با دوربین با دید کوچک نسبتاً کوچک است. در مثال های بالا کامیون هدف مورد نظر است – لنز ۳٫۶ میلی متر دارای دید بزرگ (کامیون نسبتاً کوچک است) و لنزهای ۱۲ میلی متر دارای دید کوچکی هستند (کامیون بزرگ به نظر می رسد).

اندازه تراشه CCD

دوربین های مداربسته اس ویژن دارای انواع تراشه های مختلف مانند ۱/۴ ″ ، ۱/۳ ″ ، ۱/۲ و ۲/۳ هستند. اندازه های مختلف روی زاویه دید نیز تأثیر می گذارد – هرچه اندازه تراشه کوچکتر باشد ، زاویه دید نیز باریک تر است.

 

فاصله کانونی

فاصله کانونی به میلی متر (میلی متر) اندازه گیری می شود و نشانگر زاویه دید است. همانطور که در بالا مشاهده می کنید ، فاصله کانونی کوتاه (مانند ۳٫۶ میلی متر) زاویه دید وسیعی به شما می دهد. فاصله کانونی طولانی (مانند ۱۲ میلی متر) زاویه دید باریک تری خواهد داشت.

 

عمق میدان

عمق میدان فاصله ای است که اشیاء در یک تصویر در کانون توجه قرار می گیرند. عمق وسیعی از میدان بدان معنی است که تقریباً همه اشیاء در حال فوکوس هستند در حالی که یک عمق کوچک از میدان بدان معنی است که فقط بخش کوچکی از میدان دید کلی در حال تمرکز است.

 

منبع : اینترنت

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت