درخواست سریع محصول

CAPTCHA
لطفا صبر کنید

کانفیگ سوئیچ شبکه HRUI (قسمت دوم)

کانفیگ سوئیچ شبکه HRUI (قسمت دوم)

همراهان گرامی همانطور که در جریان هستید در این سری از مقالات در ارتباط با کانفیگ تخصصی ویژگی ­های سوئیچ ­های HRUI توضیحاتی را بیان می­کنیم. دراین مقاله قصد داریم تنظیمات POE را خدمت شما بیان کنیم.


این مقاله دوم ما در این زمینه است . مقاله قبلی در ارتباط با روش ارتباط با سوئیچ و تخصیص IP و یک سری تنظیمات اولیه  سوئیچ شبکه HRUI بود.

تنظیمات POE در سوئیچ شبکه HRUI

۱- قسمت “POE Settings”

اگر استقرار تجهیزات شبکه انعطاف پذیر است و نیاز به سیم کشی در محیط های پیچیده مختلف دارد ، می توان از عملکرد PoE سوئیچ برای حل این مشکل استفاده کرد.
۱. منوی “PoE Configuration> PoE Settings” را در نوار پیمایش کلیک کنید ،وارد گزینه ” “PoE Settings شوید. همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است:

 

                                               تنظیمات POE Settings در سوئیچ شبکه HRUI

 

۲٫ موارد مربوط به تنظیمات را پر کنید.
به این صورت که همانطور که در شکل مشخص است برای هر پورت ابتدا وضعیت (state) اصلی که فعال و غیر فعال بودن ( (Enabled/Disabled پورت مورد نظر است را مشخص میکنیم. بعد طبق نیاز دستگاه PD که قرار است به این پورت متصل شود ، نوع استاندارد POE لازم AF/AT را در قسمت mode وارد می کنیم. نوع استاندارد POE هر دستگاه PD که به هر پورت متصل می شود بر اساس نیاز برق آن دستگاه است. میزان توان هر پورت هم در کادر Budget وارد می کنیم. برای توضیحات بیشتر میتوانید این مقاله را مطالعه کنید.
۳٫ برای تکمیل تنظیمات “Apply” را کلیک کنید.

۲- قسمت “POE AutoCheck ”

۱. منوی “PoE Configuration> PoE AutoCheck” را در نوار پیمایش کلیک کنید ، رابط “PoE AutoCheck” را وارد کنید. همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است:

 

                                              تنظیمات POE AutoCheck در سوئیچ شبکه HRUI

 

۲- موارد مربوط به تنظیمات را پر کنید .
در کادر check every فاصله زمانی که باید اتصال برق از طریق POE به پورت چک شود را کشخص می کنیم.در کادر wake up after مدت زمانی که اتصال مورد بررسی قرار می گیرد.، وارد می شود.
به این صورت که همانطور که در شکل مشخص است برای هر پورت ابتدا وضعیت (state) اصلی که فعال و غیر فعال بودن (Enabled/Disabled )پورت مورد نظر است را مشخص میکنیم. بعد IP دستگاهی که به این پورت وصل می شود را در قسمت IP of device to check” “وارد می کنیم.
۳- برای تکمیل تنظیمات “Apply” را کلیک کنید.

 

۳- قسمت “PoE Power Delay ”

آیا راهی برای پیکربندی سوئیچ  شبکه HRUI برای تأخیر در مصرف انرژی POE به پورت برای یک دوره زمانی بعد از شروع بکار سوئیچ وجود دارد؟ بله با تنظیم ویژگی PoE Power Delayدر سوئیچ شبکه HRUI به صورت زیر:

۱٫منوی “”POE Configuration> PoE Power Delay را در نوار پیمایش کلیک کنید ، رابط “PoE Power Delay” وارد کنید. همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است:

                                         تنظیمات POE Power Delay در سوئیچ شبکه HRUI

۲- موارد مربوط به تنظیمات را پر کنید .
به این صورت که همانطور که در شکل مشخص است برای هر پورت ابتدا وضعیت (state) اصلی که فعال و غیر فعال بودن  (Enabled/Disabled) پورت مورد نظر است را مشخص میکنیم. بعد مدت زمان تاخیرشروع بکار دستگاهی که به این پورت وصل می شود را در قسمتDelay” “وارد می کنیم.
۳- برای تکمیل تنظیمات “Apply” را کلیک کنید.

۴- قسمت “PoE Scheduling ”

Scheduling به معنی برنامه ریزی PoE یک ویژگی است که به شما امکان می دهد مقدار زمان برقرای نیرو برق توسط تکنولوژی POE را برای هر پورت مشخص کنید.
این ویژگی برای پورت های PoE کاربرد مختلفی دارد از جمله این که می تواند موجب صرفه جویی در مصرف برق سوئیچ شبکه مورد نظر شود . از کاربردهای دیگر این ویژگی میتوان به جنبه امنیتی آن اشاره کرد.به عنوان مثال برای جلوگیری از دسترسی بی سیم در خارج از ساعات کاری. البته در سوئیچ شبکه HRUI این ویژگی را براساس روزهای هفته می توان انجام داد.
برای مشاهده پنجره زیر ، روی پیوند PoE Scheduling در منوی پیمایش کلیک کنید:

۱. منوی “POE Configuration > PoE Scheduling” را در نوار پیمایش کلیک کنید ، رابط “PoE Scheduling” وارد کنید. همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است:

 

تنظیمات PoE Scheduling در سوئیچ شبکه HRUI

 

۲- موارد مربوط به تنظیمات را پر کنید.
به این صورت که همانطور که در شکل مشخص است برای هر پورت ابتدا وضعیت (state) اصلی که فعال و غیر فعال بودن (Enabled/Disabled) پورت مورد نظر است را مشخص میکنیم. بعد برنامه زمانی کار هر پورت را در کادر “change to ” وارد می کنیم.
۳- برای تکمیل تنظیمات “Apply” را کلیک کنید.

 

۵- قسمت “PoE Event ”

در این قسمت میتواند تنظیماتی که روی هر پورت انجام شده را مشاهده نمود و اگر لازم بود برگردیم در قسمت مربوطه و تغییرات لازم را انجام دهیم. برای مشاهده این قسمت به روش زیر عمل می کنیم.

۱ . بر روی فهرست “POE Configuration > PoE Event” در نوار پیمایش کلیک کنید ، رابط “PoE Event” را وارد کنید. همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است:

تنظیمات PoE Event در سوئیچ شبکه HRUI

۲- در صورتی که تغییرات انجام شده نشان داده نمی شود لازم است دکمه Refresh را زده و در صورتی که لازم باشد تنظیمات پاک شود دکمه Clear را می زنیم.

 

 

در مقالات بعدی ادامه گزینه ها و تنظیمات سوئیچ شبکه HRUI را بیان می کنیم. از جمله ویژگی VLAN و QOS و تنظیمات پروتکل Spanning Tree Protocol) STP) و غیره … منتظر مقالات بعدی ما باشید.
همکاران ما در مجموعه زاویه دید آماده کمک به شما مشتریان است . لذا در صورت نیاز برای خرید و مشاوره با همکاران ما در تماس باشید ، یکی از اهداف مجموعه زاویه دید راهنمایی شما عزیزان برای خرید بهتر است .

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت